YASED’den Haberler

2.8.2017

Ekonomi Bakanı Zeybekci YASED Üyeleri İle Biraraya Geldi

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Türkiye’deki yatırım ve iş ortamını değerlendirmek amacıyla, Uluslararası Yatırımcılar Derneği-YASED üyesi şirketlerin üst yöneticileri ile İstanbul’da biraraya geldi. Toplantıda, Türkiye’deki büyük çaplı projelere yönelik uluslararası doğrudan yatırım fırsatları ve teşvikler masaya yatırıldı.

14.7.2017

15 Temmuz Basın Açıklaması

Uluslararası Yatırımcılar Derneği - YASED olarak, 15 Temmuz 2016 gecesi, ülkemizdeki demokratik anayasal düzeni ortadan kaldırmaya yönelik darbe girişimini engellemeye çalışırken şehit ve gazi olan vatandaşlarımızı ve güvenlik güçlerimizi, bir kez daha şükranla anıyoruz.

12.7.2017

Uluslararası Yatırımcılarla İstişare Toplantısı YASED-TOBB Ortak Açıklaması

Uluslararası Yatırımcılar Derneği – YASED ile Türkiye Odalara ve Borsalar Birliği (TOBB), Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın onur konuğu olduğu uluslararası doğrudan yatırımcı şirketlerin tepe yöneticilerinin katıldığı bir istişare toplantısı düzenledi. Toplantı 12 Temmuz’da Ankara’da gerçekleşti. Toplantı sonrasında YASED ve TOBB tarafından ortak yazılı açıklama yapıldı.

15.6.2017

YASED KVK Çalıştayı Düzenledi…

Kişisel verilerin korunması Kanunu’na yönelik konuların değerlendirilmesi amacıyla Kişisel Verileri Koruma Kurumu (KVKK) Başkanı Prof. Dr. Faruk Bilir liderliğinde YASED Hukuk & IPR Çalışma Grubu ve grup bünyesinde yer alan KVK Alt Çalışma Grubu üyeleri düzenlenen çalıştayda bir araya geldi.

30.5.2017

YASED Genişbant Raporunu Kamu ve Özel Sektör Temsilcilerinin Katılımıyla Açıkladı

Uluslararası Yatırımcılar Derneği – YASED, Bilgi ve İletişim Teknolojileri Çalışma Grubu tarafından hazırlanan ve Türkiye’nin “ulusal genişbant hedeflerine” ulaşması için atılması gereken adımlara yönelik 72 öneri içeren “Ulusal Genişbant Planı” başlıklı raporunu kamuoyu ile paylaştı.

22.5.2017

İthalat Vergileri Üretim Maliyetini Artırıyor

YASED Dış Ticaret ve Gümrükler Çalışma Grubu’nun raporuna göre, ithalatta koruma amaçlı uygulanan vergiler, üretim maliyetlerini artırıyor. Konuyu görüşmek üzere Ekonomi Bakanlığı ile YASED üyeleri bir araya geldi.

18.5.2017

Maliye Bakanı Naci Ağbal YASED Üyeleri İle Buluştu

Maliye Bakanı Naci Ağbal ve beraberindeki heyet, YASED’e özel gündem konularına ilişkin yönelik görüş alışverişinde bulunmak üzere YASED üyeleri ile biraraya geldi.

11.5.2017

YASED YDK Toplantısı Gerçekleştirildi

YASED’in “Yeni Dönem Strateji ve Çalışma Programı”nın oluşturulması için 11 Mayıs’ta gerçekleştirilen Yüksek Danışma Konseyi toplantısında, üyelerin görüş ve önerileri değerlendirildi.

10.5.2017

Gümrük Birliği’nin Güncellenmesi GSYİH’ye %0,98 Katkı Sağlayabilir

Gümrük Birliği Anlaşmasının güncellenmesi, Türkiye’nin GSYİH’sinde, ağırlıklı olarak tarım sektörünün katkısıyla, %0,98’lik bir artış sağlayabilir.

3.5.2017

YASED ile VDK Yetkilileri Bir Araya Geldi

Vergi inceleme ve denetim süreçlerinde karşılaşılan sorunların çözümü için Vergi Denetim Kurulu (VDK) Başkanı Hüseyin Karakum liderliğindeki yetkililer ile YASED Vergi ve Teşvikler Çalışma Grubu bir araya geldi.

1.5.2017

Türkiye-ABD İkili İlişkileri Normalleşmeli

YASED Başkanı Ahmet Erdem, uluslararası doğrudan ...

20.4.2017

YASED İstişare Toplantısı

YASED, üyelerine yönelik olarak 20 Nisan tarihinde, TEPAV Başkanı Güven Sak’ın konuk konuşmacı olarak katıldığı bir istişare toplantısı düzenledi.

7.3.2017

Kadınlar Şirketlerin Üst Düzey Yönetimlerinde Daha Fazla Yer Aldığında Verimlilik Artıyor

Tüm kadınların ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayan YASED, sürdürülebilir büyüme ve refah artışının temel gerekliliklerinden birinin kadın istihdamı olduğunu vurguladı.

1.1.2017

Kınama Mesajı

YASED – Uluslararası Yatırımcılar Derneği olarak, İstanbul’da yeni yılın ilk saatlerinde sivilleri hedefleyerek gerçekleştirilen hain terör saldırısını, insanlık dışı bir eylem olarak nitelendiriyor ve şiddetle kınıyoruz.

23.12.2016

Uluslararası İşgücü Kanunu Eğitimi

Uluslararası İşgücü Kanunu’nda yapılan değişikliklerle Türkiye’deki yabancı çalışanlara ve ailelerine çeşitli kolaylıklar sağlanıyor.

20.12.2016

Taziye Mesajı

YASED – Uluslararası Yatırımcılar Derneği olarak, Rusya Federasyonu Büyükelçisi Andrey Gennadiyeviç Karlov’un 19 Aralık gecesi Ankara’da haince bir silahlı saldırı sonucunda hayatını kaybetmesinden dolayı derin üzüntü duyuyoruz.

20.12.2016

YASED Üyeleri Transfer Fiyatlandırmasında Yeni Döneme Hazır

YASED, “BEPS ve Transfer Fiyatlandırması” konusundaki yeni uygulamalar hakkında üyelerini bilgilendirdi.

11.12.2016

Terör Kınama Mesajı

YASED – Uluslararası Yatırımcılar Derneği olarak, 10 Aralık gecesi Beşiktaş’ta gerçekleşen terör saldırılarını şiddetle kınıyoruz.

1.12.2016

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek YASED Üyesi Şirketlerin Türkiye ve Yurtdışındaki Üst Düzey Yöneticileri ile Görüştü

YASED üyesi uluslararası yatırımcı şirketlerin Türkiye’deki ve yurt dışındaki tepe yöneticileri ile Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek arasında uluslararası bir tele-konferans görüşmesi gerçekleştirildi.

11.11.2016

YASED, Stratejik Öncelikleri Arasında Yer alan ArGe Konusuna Yönelik Bir Çalıştay Düzenledi

Türkiye’de Ar-Ge ekosisteminin iyileştirilmesini önceliklerinden biri olarak gören YASED, bu konudaki çalışmalarına Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile yakın işbirliği yaparak devam ediyor.

10.11.2016

YASED, Gıda ve Tarım Sektöründe Yaşanan Bilgi Kirliliğinin Giderilmesine Yönelik Bir Çalıştay Düzenledi

Tüketiciyle sanayi arasında güven ilişkisinin esas olduğu sektörlerin başında yer alan gıda ve tarım sektöründe yaşanan bilgi kirliliğinin önüne geçilmesi amacıyla YASED Uluslararası Yatırımcılar Derneği, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı işbirliğiyle 10 Kasım’da Ankara’da bir çalıştay düzenledi.

9.11.2016

YASED “BES’e Otomatik Katılım Uygulaması” Eğitimi Düzenledi

BES’te yılbaşından sonra başlayacak yeni döneme üyelerini hazırlamayı amaçlayan YASED, Türkiye’nin tasarruf açığının kapanmasına katkı sağlayacak olan “BES’e Otomatik Katılım Uygulaması”na ilişkin eğitim semineri düzenledi.

8.11.2016

YDK Toplantısı’nda ‘Bölgesel Merkez Türkiye’ Başlığı Öne Çıktı

9. YDK Toplantısında, Türkiye’nin bölgesel yatırım merkezine dönüştürülmesi için yapılması gerekenler konusunda, hükümet ile aralarında YASED üyelerinin de yer aldığı yatırımcı şirketler görüş alışverişinde bulundu.

19.10.2016

YASED Üyeleri New York’taki Yatırım Konferansı’na Katıldı

New York’ta düzenlenen 8. Türkiye Yatırım Konferansı’na ve sonrasında Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla düzenlenen akşam yemeğine YASED üyeleri katıldı.

15.10.2016

Brüksel’de YASED ile DEİK İletişim Komitesi İşbirliği

15 Temmuz darbe girişimi sonrasında, YASED olarak, ülkemizdeki iş ve yatırım ortamına, Türkiye’nin orta vadeli ekonomik ve stratejik hedeflerine, reform ajandasına ve alınmakta olan aksiyonlara dair paydaşlarımıza doğru bilgilendirme yapma amacımız doğrultusunda,

Vodafone’un katkılarıyla