YASED’den Haberler

14.2.2020

YASED Ticaret Çalıştayı yoğun ilgi gördü

Uluslararası Yatırımcılar Derneği (YASED), Ticaret Bakanı Yardımcısı Rıza Tuna Turagay ile dış ticaret ve gümrük süreçlerinde ortak gündemi değerlendirmek, ve Türkiye’nin küresel ticarette rekabet gücünü arttıracak uygulamalar konusunda fikir alışverişinde bulunmak üzere 14 Şubat Cuma günü bir çalıştay düzenledi.

5.2.2020

YASED üyeleri global ağı ile küresel tedarik zincirinin gelişmesinde aktif rol oynuyor

Dünya Bankası’nın, Uluslararası Yatırımcılar Derneği (YASED), Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) işbirliği ile düzenlediği Ticaret ve Küresel Değer Zincirleri Konferansı gerçekleştirildi.

9.12.2019

TEİD ve YASED’in birlikte düzenlediği seminerde Üçüncü Tarafların “Etik ve Uyum” süreçlerinin yönetimi ele alındı

Etik ve İtibar Derneği (TEİD) ile Uluslararası Yatırımcılar Derneği’nin (YASED) işbirliğiyle düzenlenen “Şirketlerin 3. Taraflarına Yönelik Etik ve Uyum Süreçlerinin Yönetimi” konulu seminer, iş dünyası tarafından yoğun ilgi gördü.

9.12.2019

“Uluslararası Yatırımcıların Türkiye Ekonomisi Üzerindeki Dönüştürücü Gücünü Birlikte Seslendirmeliyiz”

YASED Üyesi firmaların Kurumsal İletişim Yöneticilerinin katılımıyla 9 Aralık 2019 tarihinde bir toplantı düzenlendi.

6.12.2019

YASED Başkanı YOİKK Toplantısı’na Katıldı

Yatırım Ortamını İyileştirme Koordinasyon Kurulu (YOİKK) toplantısı, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sayın Fuat OKTAY’ın başkanlığında yatırımlarla ilgili görev ve sorumluluğu bulunan YOİKK üyesi Bakanların ve özel sektör temsilcisi sivil toplum kuruluşu Başkanlarının katılımıyla 6 Aralık 2019 tarihinde Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde gerçekleştirildi.  

4.12.2019

YASED Başkanı STK İstişare Toplantısı’na Katıldı

YASED Başkanı Ayşem Sargın, Ankara’da Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın başkanlığında STK’ların (Sivil Toplum Kuruluşları) katılımıyla 4 Aralık tarihinde gerçekleştirilen istişare toplantısına katıldı.     

30.10.2019

"Türkiye’nin Dünya Bankası İş Yapma Kolaylığı Endeksi’ndeki hızlı yükselişi gerçek potansiyelini ortaya koyuyor"

Uluslararası Yatırımcılar Derneği (YASED) Başkanı Ayşem Sargın, Dünya Bankası İş Yapma Kolaylığı Endeksi’nde Türkiye’nin bu yıl 10 basamak birden yükselerek 33’üncü sırada yer almasına ilişkin açıklama yaptı.

18.10.2019

Business Lounge toplantımızda Arda Ermut ile bir araya geldik

Üyelerimizle üç aylık periyotlarla bir araya gelerek gündemi, Türkiye’deki iş ve yatırım ortamını değerlendirdiğimiz Business Lounge etkinliğimizi gerçekleştirdik.

9.10.2019

İstanbul Finans Zirvesi

YASED Başkanı Ayşem Sargın, 9 Ekim tarihinde düzenlenen "İstanbul Finans Zirvesi"nde bir konuşma yaptı.

1.10.2019

Yeni Ekonomi Programı hedeflerine ulaşılması uluslararası yatırımları artırır

Uluslararası Yatırımcılar Derneği (YASED) Başkanı Ayşem Sargın, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın açıkladığı Yeni Ekonomi Programı’nda açıklanan hedeflere ulaşılmasının yeni uluslararası doğrudan yatırım girişlerine katkıda bulacağını söyledi.

4.9.2019

Türkiye’deki ABD’li şirketler 100 milyar dolarlık ortak ticaret hedefi için yol haritasını sundu

ABD Ticaret Bakanı Wilbur Ross’un 6 Eylül’de başlayacak Türkiye ziyareti öncesi iki ülke arasında 100 milyar dolarlık ticaret hedefi için beklentiler masaya yatırıldı.

2.9.2019

Yatırım Çerçeve Mevzuatı

Yatırım Ortamını İyileştirme Koordinasyon Kurulu’nun (YOİKK) 2019-2020 Eylem Planında yer almasına önemli katkı verdiğimiz özel yatırımların ve yatırımcıların korunmasına yönelik bir “Yatırım Çerçeve Mevzuat”’ının hazırlanması için YASED olarak, T.C. Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi ve T.C. Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı’na destek vermek üzere görevlendirilmiş bulunmaktayız

1.9.2019

Türkiye’nin UDY Açısından Rekabetçilik Analizi Raporu

Dünyada uluslararası doğrudan yatırım çekme alanında rekabetin giderek artmasıyla birlikte, Türkiye’nin rekabet içinde olduğu ülkeler nezdinde öne çıktığı ve geride kaldığı konuların saptanması ve gerekli aksiyonların hızla alınması oldukça önemli bir başlık haline geldi.

29.8.2019

İhracat Ana Planı

Ticaret Bakanlığı Yeni Ekonomi Programı’nda yer alan ve bir süredir üzerinde çalışılan İhracat Ana Planı lansman toplantısını 29 Ağustos’ta gerçekleştirdi.

27.8.2019

YOİKK Vergi, Finansman ve Teşvikler Çalışma Grubu Toplantısı

T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Çetin Ali Dönmez başkanlığında ve ilgili Bakanlıklar, kuruluşlar ve STK’ların katılımında 27 Ağustos’ta grup toplantısı yapıldı.

23.8.2019

YOİKK Ar-Ge, Katma Değerli Üretim ve Sertifikasyon Çalışma Grubu Toplantısı

T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Çetin Ali Dönmez başkanlığında ve ilgili Bakanlıklar, kuruluşlar ve STK’ların katılımında 23 Ağustos’ta bir istişare toplantısı düzenlendi.

8.8.2019

YASED Başkanı YOİKK Toplantısına Katıldı…

Yatırım Ortamını İyileştirme Koordinasyon Kurulu (YOİKK) ikinci toplantısı, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sayın Fuat Oktay’ın başkanlığında yatırımlarla ilgili görev ve sorumluluğu bulunan YOİKK üyesi Bakanların ve özel sektör temsilcisi sivil toplum kuruluşu Başkanlarının katılımıyla 8 Ağustos 2019 tarihinde Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde gerçekleştirildi.

23.7.2019

On Birinci Kalkınma Planı

Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı (SBB) tarafından hazırlanan On Birinci Kalkınma Planı, 23 Temmuz’da yürürlüğe girdi.

15.7.2019

Güçlü Demokrasi, Güçlü Türkiye’nin Teminatıdır

Uluslararası Yatırımcılar Derneği (YASED) Başkanı Ayşem Sargın, “15 Temmuz’da Türk halkı demokrasi ve hukuk devleti ilkelerine bağlılığını en açık şekilde ortaya koymuştur.

24.6.2019

‘Odağımız 100. yılımıza güçlü bir ekonomi ile girmek olmalı’

Uluslararası Yatırımcılar Derneği (YASED) Başkanı Ayşem Sargın, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi ile ilgili değerlendirmede bulundu.

14.6.2019

Türkiye Uluslararası Doğrudan Yatırım Sıralamasında Dört Basamak Yükseldi

Birleşmiş Milletler Ticaret ve Kalkınma Örgütü’nün (UNCTAD) 2019 Dünya Yatırım Raporu’na göre Türkiye, küresel uluslararası doğrudan yatırım (UDY) sıralamasında 4 basamak yükselişle 21. sıraya yerleşti.

30.5.2019

YASED Yüksek Danışma Konseyi Toplantısı

YASED 2019 Yılı Yüksek Danışma Konseyi (YDK) toplantısı 30 Mayıs 2019 tarihinde düzenlendi.

29.5.2019

YASED Kalkınma Çalıştayı

T.C. Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı ile YASED, 2019-2023 dönemini kapsayan 11. Kalkınma Planı hazırlıkları kapsamında bir çalıştay düzenledi.

21.5.2019

YASED’in Gümrük ve Ticaret çalıştayı, İstanbul’da gerçekleştirildi

Türkiye’de iş ve yatırım ortamının iyileştirilmesi ve ülke ekonomisinin küresel rekabet gücünün sürdürülebilir bir şekilde artırılması için çalışmalar yürüten YASED, 17 Mayıs’ta İstanbul’da Ticaret Bakanı Yardımcısı Rıza Tuna Turagay ile dış ticaret ve gümrükler konularını görüşmek üzere üyelerinin katılımında bir çalıştay düzenledi.

26.4.2019

Ayşem Sargın, Yatırım Ortamını İyileştirme Koordinasyon Kurulu Toplantısına Katıldı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde 25 Nisan’da yapılan, Yatırım Ortamını İyileştirme Koordinasyon Kurulu (YOİKK) Toplantısı'na YASED Başkanı Ayşem Sargın katıldı.

Vodafone’un katkılarıyla