YASED Yapısal Reformlar Gündemi ile Ankara’daki Temaslarına Devam Ediyor

 

YASED Başkanı Ahmet Erdem başkanlığındaki YASED Yönetim Kurulu heyeti geçtiğimiz günlerde Ankara’da temaslarda bulundu. Heyet 5 Eylül- 26 Eylül 2018 tarihleri arasında gerçekleşen Ankara temasları kapsamında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’i ziyaret etti.

Ankara’da gerçekleşen görüşmelerde uluslararası yatırımcıların gündemindeki konuların yanı sıra ilgili Bakanlıkların çalışma alanları ile ilgili YASED’in görüş ve önerileri paylaşıldı.

Bakanlıklara yapılan ziyaretler çerçevesinde; YASED üyelerinin görüşleri istişare edildi, işbirliği platformları belirlendi ve ülkemizin küresel rekabet gücünün artırılarak daha fazla uluslararası doğrudan yatırım çekilmesi için yatırım ortamının iyileştirilmesi yönünde görüş alışverişinde bulunuldu.

Temaslar ile ilgili bir açıklama yapan YASED Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Erdem şunları söyledi: “Ankara’daki temaslarımız çerçevesinde Sayın Bakanlarımızla son derece verimli görüşmeler gerçekleştirdik.  Toplantılarımızda Türkiye’ye daha fazla doğrudan yatırım çekmek için acil olarak yapılması gereken yapısal reformları ele aldık. İlerleyen süreçte daha önce olduğu gibi YASED ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığımız arasında tüm enerji sektörünü kapsayacak çalıştaylarımıza yeniden devam etme kararı aldık. İçişleri Bakanı ile gerçekleşen görüşmemizde ülkemize gelen nitelikli yabancı çalışanların çalışma izinleri ile ailelerinin oturum izinlerinin başvuru süreçlerinin kolaylaştırılmasına yönelik olarak görüşlerimizi paylaştık. Tüm görüşülen konularda belirtildiği üzere ulusal bir pozisyonun oluşturulabilmesi adına, kamu idaresiyle özel sektör arasında bilgi akışının ve yakın istişare mekanizmasının sürdürülmesi büyük önem taşımaktadır. YASED olarak, ülkemizin ekonomik ve sosyal kalkınması yolunda atılacak tüm adımların ve reformların hızla hayata geçirilmesine katkı sağlayacağına inanıyoruz. Ülkemizde daha fazla yatırım, daha fazla üretim, ihracat ve istihdam için bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da azim ve kararlılık içinde kamunun çözüm ortağı olarak çalışmaya devam edeceğiz. Önümüzdeki günlerde de devam edecek bu verimli istişare toplantıları ile ülkemizin sürdürülebilir kalkınmasına destek olmayı hedefliyoruz.”

 

 

Vodafone’un katkılarıyla