YASED Üyelerine Kişisel Verilerin Korunması Eğitimi

 

Uluslararası Yatırımcılar Derneği YASED ve Deloitte Danışmanlık işbirliği ile 22 Haziran 2016 tarihinde tüm YASED üyelerine ve paydaşlarına yönelik, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na ilişkin eğitim semineri düzenlendi.


 YASED Hukuk & IPR Çalışma Grubu’nun içerisinde aktif çalışan Veri Koruması Alanındaki Eksiklikler Alt Çalışma Grubu Lideri Lerzan Nalbantoğlu liderliğinde gerçekleştirilen seminerde 60 firma ve kurum yetkilisi Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na ilişkin eğitim aldı.


Seminer konuşmacıları arasında Bahçeşehir Üniversitesi Öğretim Görevlilerinden Yrd. Doç. Dr. Elif Tüzeci ve Deloitte Danışmanlığın üst yöneticilerden konusunun uzmanı konuşmacılar yer aldı. 22 Haziran’da İstanbul’da düzenlenen seminer; Dijital Dönüşüm, Tarihi Gelişim ve Dünya’da Kişisel Verilerin Korunması, Kişisel Verilerin Korunmasına İlişkin Mevzuat, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Hakkında Bilgilendirme ve Temel Kavramlar, Kişisel Verileri Koruma Kurumu ve Teşkilat, Veri Korunmasına Bütünsel Yaklaşım ve Siber Güvenlik İhlallerine Müdahale konu başlıkları altında gerçekleştirildi ve soru ve cevap kısmı ile katılımcılardan büyük ilgi gördü.

 

 

Vodafone’un katkılarıyla