YASED Üyeleri Transfer Fiyatlandırmasında Yeni Döneme Hazır

 

YASED, “BEPS ve Transfer Fiyatlandırması” konusundaki yeni uygulamalar hakkında üyelerini bilgilendirdi.


Uluslararası Yatırımcılar Derneği - YASED, Dünya’da ve Türkiye’deki “BEPS ve Transfer Fiyatlandırması” konusundaki yeni uygulamalar hakkında üyelerini bilgilendirmek amacıyla 20 Aralık’ta, İstanbul’da, “OECD Vergi Matrahı Aşındırması ve Kar Aktarımı (BEPS) Aksiyon Planları ve BEPS’in Transfer Fiyatlandırmasına etkileri” konulu bir eğitim semineri düzenledi.


İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Leyla Ateş ve KPMC Vergi Bölümü Direktörü Başak Diclehan’ın konuşmacı olarak katıldıkları eğitimde, “zararlı vergi uygulamaları”, “dijital ekonominin vergilendirilmesi”, “vergi uyuşmazlıkları”, “transfer fiyatlandırması” gibi konularda BEPS aksiyon planları kapsamında sürdürülen çözüm odaklı çalışmaların önemi vurgulandı.


Türkiye, OECD’nin BEPS eylem planları kapsamında minimum standartları yerine getirme taahhüdünde bulunan ülkelerden biri. Bu nedenle seminerde; BEPS sonrası uygulamalara adaptasyon için şirketlerin önceden hazırlık yapması gerektiği alanlar, şirketleri bekleyen sorumluluklar ve işleyişe yönelik olarak uyulması gereken standartlar gibi konulara değinildi.

 

 

Vodafone’un katkılarıyla