YASED Üyeleri New York’taki Yatırım Konferansı’na Katıldı

 New York’ta düzenlenen 8. Türkiye Yatırım Konferansı’na ve sonrasında Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla düzenlenen akşam yemeğine YASED üyeleri katıldı.


Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) çatısı altında faaliyet gösteren Türkiye-ABD İş Konseyi (TAİK) tarafından 21 Eylül’de, New York’ta 8. Türkiye Yatırım Konferansı düzenlendi. YASED üyeleri ile birlikte çok sayıda uluslararası yatırımcının katılımıyla gerçekleştirilen Konferans’ta, 15 Temmuz darbe girişiminden sonra hızla normalleşmenin yaşandığı, Türkiye ekonomisinin normal işleyişine devam ettiği ve yapısal reform sürecinin kesintisiz sürdüğü vurgulandı.


Konferansın ardından Başbakanlık Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı (İSPAT) koordinasyonu ile düzenlenen yemeğe, YASED üyesi pek çok sektörde faaliyet gösteren uluslararası şirketlerin üst düzey temsilcileri katıldı. Yemekte Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan yatırım ortamına ilişkin yeni düzenlemeleri ve teşvikleri katılımcılarla paylaştı.Vodafone’un katkılarıyla