YASED, Dünya Fikri Mülkiyet Günü mesajı yayımladı


“Türkiye’nin Sınai Mülkiyet Kanunu’na kavuşuyor olması küresel rekabet gücünü artırır”


Uluslararası Yatırımcılar Derneği-YASED’den “Dünya Fikri Mülkiyet Günü” dolayısıyla yayımlanan mesajda, Türkiye’nin küresel rekabet gücünün artırılabilmesi için, Fikri Mülkiyet Haklarının “Sınai Mülkiyet Kanunu” ile güvence altına alınıyor olmasının önemine dikkat çekildi.


Uluslararası Yatırımcılar Derneği’nin (YASED), 26 Nisan Dünya Fikri Mülkiyet Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda, Türkiye'nin Sınai Mülkiyet Haklarını uluslararası standartlarda güvence altına alması, sürdürülebilir yatırım akışı için daha rekabetçi bir ülke konumuna gelmemize dair atılacak çok önemli bir adımdır denildi.


YASED Başkanı Ahmet Erdem, konuya ilişkin açıklamasında, “TBMM gündeminde yer alan Sınai Mülkiyet Kanun Tasarısının uluslararası mevzuat ile uyumlu bir yasal ortam ve hak ihlalleri ile etkin mücadele imkanı sağlayacak olmasını çok önemsiyoruz. Yeni Kanun Tasarısının oluşturulması esnasında Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın özel sektörle yaptığı kapsamlı istişare ve görüş alma sürecini de takdirle karşılıyoruz. Bu alanda yapılması beklenen düzenlemelerin ülkemizin fikri mülkiyet hakları endeks sıralamasını iyileştirmesini ve kanun tasarının meclis tarafından en kısa zamanda onaylanmasını temenni ediyoruz” dedi.


Vodafone’un katkılarıyla