YASED Çalışma Grubu Başkanları ile Yönetim Kurulu Bir Araya GeldiYASED’in, üyelerinin beklenti ve taleplerinin karşılanması, sorunlarının gündeme taşınması ve çözümü için oluşturduğu Çalışma Grupları’nın Başkanları İstanbul’da bir araya geldi. Toplantıda, Türkiye’deki yatırım ortamının iyileştirilmesine ilişkin sektör bazlı çözüm önerileri masaya yatırıldı.


 Uluslararası Yatırımcal Derneği (YASED), Türkiye’nin sosyo-ekonomik kalkınmasında kaldıraç görevi üstlenen uluslararası doğrudan yatırımların verimliliklerinin artması ve yatırım ortamının iyileştirilmesi amacıyla yürüttüğü çalışmaları kapsamında, sektör bazlı sorunlara çözüm üretilmesine de katkı sağlıyor.


 Bu kapsamda, YASED Yönetim Kurulu’nun YASED Çalışma Grubu Başkanları toplantısı, 19 Kasım’da İstanbul’da gerçekleştirildi. Toplantıda, Türkiye ekonomisinin önde gelen sektörlerindeki ve alanlarındaki yatırım verimliliği ve bu sektörlere yönelik yeni yatırımların artırılması, gündeme ilişkin başlıklar masaya yatırıldı ve bu konulara ilişkin öneriler tartışıldı.


YASED, stratejik önceliklerinin yanı sıra, üyelerinin beklenti ve taleplerinin karşılanması, sorunlarının gündeme taşınması ve çözümü için oluşturduğu 11’i sektörel ve tüm sektörleri kesen 6’sı yatay olmak üzere, YASED üyelerinin katılımıyla oluşturulan toplam 17 Çalışma Grubu ile faaliyetlerini sürdürmeye devam ediyor.


Vodafone’un katkılarıyla