YASED Business Lounge Toplantısı’nın Konuğu Gazeteci Yazar Murat Yetkin Oldu…


YASED Uluslararası Yatırımcılar Derneği, üyeleriyle olan iletişimini daha etkin kılmak ve gündeme dair önemli konuları değerlendirmek amacıyla düzenli olarak gerçekleştirdiği YASED Business Lounge sohbet toplantılarının beşincisini 3 Nisan tarihinde İstanbul’da, gazeteci-yazar Murat Yetkin’in katılımıyla gerçekleştirdi.

 “Ekonomide reformlara ihtiyaç var”

Yaptığı konuşmada Türkiye’nin neredeyse her yıl seçim yaptığı bir dönemi geride bıraktığına dikkat çeken Yetkin, 4,5 yıllık bir seçimsizlik dönemine girildiğine işaret etti.

Murat Yetkin, bu sürenin hükümet için hem siyasi hem de ekonomik alanda gelişmelerin masaya yatırılarak kalkınmanın hızlandırılması için önemli bir fırsat olduğunu vurgulayarak, şunları söyledi: “Dört buçuk yıllık seçimsizlik dönemi sadece iş dünyası için değil ülkemiz için de çok önemli bir fırsattır. Bu dönemin karar vericiler tarafından hem ekonomide hem siyasette bir soluk alma süreci olarak değerlendirileceğine tanık olacağız. Şimdi önümüzde özellikle ekonomi alanında atılması gereken önemli adımlar ve reformlar var. Dış yatırımların daha fazla çekilmesi, nitelikli istihdamın artırılması, 2020’ye kadar ekonomimizin rekabet gücünün yükseltilmesi gibi. Küresel ekonomik koşulların da etkisi ile bir dengelenme süreci yaşayan piyasaların serbest pazar dinamikleri ve hukuk kuralları içinde işlemesi, ekonomide istikrarın yakalanması açısından en önemli unsurdur.”


Vodafone’un katkılarıyla