YASED, Brüksel’de üst düzey temaslarda bulundu


Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Baş Danışmanı Doç. Dr. Hatice Karahan ile birlikte iş ve ekonomi dünyasını temsilen ziyaretlere katılan YASED heyeti, Avrupa Birliği’nin önde gelen karar verici kurumları ve bürokratları ile bir araya geldi.

Türkiye’de iş ve yatırım ortamının iyileştirilmesi ve ülkemize daha fazla uluslararası doğrudan yatırım çekilmesi için çalışan Uluslararası Yatırımcılar Derneği – YASED, Türkiye’nin en büyük ticaret ve yatırım ortağı Avrupa Birliği (AB) ile ekonomik ilişkilerin daha da geliştirilmesi için çalışmalarını sürdürüyor.

Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Baş Danışmanı Doç. Dr. Hatice Karahan ve beraberindeki iş heyeti arasında yer alan YASED Yönetim Kurulu Üyeleri ve YASED Genel Sekreteri, Avrupa Birliği’nin önde gelen kurum ve kuruluşlarıyla 7-8 Kasım’da, Brüksel’de bir araya geldi. İki gün süren toplantılarda, AB ve Türkiye arasındaki yapıcı diyalog kanallarının etkinleştirilerek düzenli bir hale getirilmesi ve sağlıklı iletişim platformu oluşturulması hedeflendi. Bu doğrultuda, Türkiye’nin makro ekonomik yapısına yönelik veriler, beklentiler ve yapısal reform ajandası hakkında bilgiler verildi. AB’ne tam üyelik ve Gümrük Birliği Modernizasyonu görüşmelerinin devamı için taraflar arasındaki karşılıklı beklentiler ve olası aksiyonlar değerlendirildi.  

 

 

Vodafone’un katkılarıyla