YASED 1 Kasım Seçim Mesajı

Türkiye’ye yatırım yapmış uluslararası doğrudan yatırımcı şirketlerin tek temsilcisi olan YASED Uluslararası Yatırımcılar Derneği Başkanı Ahmet Erdem, 1 Kasım Genel Seçim sonuçlarına ilişkin açıklamasında, “26. dönemde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde görev alacak tüm milletvekillerini ve temsil edilecek siyasi partileri kutluyoruz. Türkiye’ye doğrudan yatırım yapmış uluslararası yatırımcılar olarak seçim sonuçlarının, ülkemizin demokratik, hukuki, ekonomik ve sosyal gelişimine katkıda bulunmasını diliyoruz” dedi.


Erdem, sözlerine şöyle devam etti:


“Milletimizin iradesi doğrultusunda oluşacak yeni hükümetin, hiç vakit kaybetmeden ülkemizin sosyo-ekonomik gelişimini hızlandıracak, refah düzeyini yükseltecek, yasal, demokratik ve ekonomik reformları gerçekleştirebilecek adımlar atmasını temenni ediyoruz. Ülkemizi bir süredir etkisi altına alan terör olaylarının sona erdirilmesi, toplumsal barış ve huzurun tesis edilmesi, demokrasinin, hukukun üstünlüğünün ve ülkemizin her kesiminde birleştirici politikaların korunması büyük önem taşımaktadır. Tüm süreçlerde; seçmen iradesini TBMM’de temsil edecek olan siyasi partilerimizin, demokrasinin gereği olan uzlaşma kültürü ile birlik ve beraberlik içinde hareket edeceklerini umut ediyoruz.”


“Uzun ve meşakkatli çabalarla oluşturulan sürdürülebilir yatırım akışı ve pozitif algının devamı için yatırım ortamının iyileştirilmesi çalışmalarına hız kesmeden devam edilmesi gerekmektedir. Ülkemizin ihracat hacminin yükselmesi, bölgesel bir yatırım merkezi olması ve ekonomik büyümesinde çok önemli bir katkıya sahip olan uluslararası doğrudan yatırımları arttıracak politikalara ağırlık verilmesi bugün, ülkemizin kalkınması için her zamankinden daha da önemlidir.”


“YASED olarak Türkiye’deki yatırım ortamının iyileştirilmesi için bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da kararlılıkla çalışmaya devam edeceğiz. Hükümetimizle karşılıklı diyalog ve işbirliğini geliştirerek, Türkiye ekonomisine katma değer yaratmayı ve ülkemizin kalkınmasına destek olmayı sürdüreceğiz.”


Vodafone’un katkılarıyla