Maliye Bakanı Naci Ağbal Yased üyeleri ile buluştu

 

Maliye Bakanı Naci Ağbal ve beraberindeki heyet, YASED’e özel gündem konularına ilişkin yönelik görüş alışverişinde bulunmak üzere YASED üyeleri ile biraraya geldi. 

Maliye Bakanı Naci Ağbal ve aralarında Gelir İdaresi Başkanı Adnan Ertürk, Gelir Politikaları Genel Müdürü Burcu Aydın, Büyük Mükellefler Vergi Dairesi Başkanı Bülent Sarıgül’ün de bulunduğu geniş katılımlı heyet, YASED’e özel gündem konularına ilişkin görüş alışverişinde bulunmak üzere 18 Mayıs’ta İstanbul’da YASED üyeleri ile buluştu.

Toplantı, YASED Başkanı Ahmet Erdem ve Maliye Bakanı Naci Ağbal’ın açılış konuşmalarıyla başladı. YASED Yönetim Kurulu Üyeleri, Çalışma Grubu Başkanları ve üye firma temsilcileri konu başlıkları üzerinden vergi ve teşvikler alanında mevzuat, kanun ve düzenlemelere yönelik görüş ve önerilerini yarım gün boyunca Ağbal ve beraberindeki bürokratlar ile görüştü.

Toplantıda "Ar-Ge Teşvikleri", "Yatırım Teşvik Sistemi", "İstanbul Uluslararası Finans Merkezi yatırımları", "Bölgesel Yönetim ve Bölgesel Hizmet Merkezi Olarak Türkiye” ve "Hizmet İhracatının Vergisel Mekanizmalarla Desteklenmesi", “Dolaylı-Doğrudan vergiler” gibi konular masaya yatırıldı. Türkiye’deki iş ve yatırım ortamının daha da iyileştirilmesi amacıyla Bakanlık ve YASED’in koordinasyon içinde çalışmalara devam etmesine karar verildi.

 

 

Vodafone’un katkılarıyla