YASED, TİM İhracat Haftası Etkinliklerine Katıldı

 

 

Türkiye İhracat Haftası programı kapsamında, YASED Başkanı Ahmet Erdem’in moderatörlüğünde düzenlenen “Uluslararası Sermayenin İhracattaki Rolü” başlıklı panelde katma değerli ihracat için uluslararası doğrudan yatırımların önemine dikkat çekildi.

İhracatın sürdürülebilir ve kalıcı bir şekilde artırılmasına yönelik çalışmalar çerçevesinde Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından, hükümet temsilcilerinin ve ihracatçıların katılımıyla, 1 - 3 Kasım tarihleri arasında İstanbul’da “İhracat Haftası 2017” programı gerçekleştirildi.

Program kapsamında 2 Kasım’da düzenlenen “Uluslararası Sermayenin İhracattaki Rolü” başlıklı panelin moderatörlüğünü YASED Başkanı Ahmet Erdem üstlendi. Unilever Türkiye, Orta Asya ve İran Yönetim Kurulu Başkanı Harm Pieter Goossens, Novartis Grup Türkiye Başkanı Altan Demirdere, Ferrero Genel Müdürü Azmi Gümüşlüoğlu ve Toyota Otomotiv Türkiye CEO’su Hiroshi Kato’nun konuşmacı olarak yer aldığı panelde, uluslararası doğrudan yatırımcı şirketlerin Türkiye’nin ihracatına etkisi masaya yatırıldı.

Panelde, Türkiye’nin coğrafi ve demografik avantajları nedeniyle birçok uluslararası şirketin üretim merkezlerinden biri haline geldiğine dikkat çekilirken, daha fazla doğrudan yatırım için atılması gereken adımlar olduğu vurgulandı. YASED Başkanı Erdem, uluslararası doğrudan yatırımların Türkiye’nin ihracatına kaldıraç etkisi yaptığını vurgulayarak, devam etmekte olan yapısal reformların önemine dikkat çekti.  

 

 

Vodafone’un katkılarıyla