Business Lounge toplantımızda Arda Ermut ile bir araya geldik

 

Üyelerimizle üç aylık periyotlarla bir araya gelerek gündemi, Türkiye’deki iş ve yatırım ortamını değerlendirdiğimiz Business Lounge etkinliğimizi gerçekleştirdik. Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Arda Ermut’un konuk olduğu etkinliğimizde bir de panel düzenlendi.

18 Ekim’de düzenlenen etkinliğin açılış konuşmasını yapan YASED Yönetim Kurulu Başkanı Ayşem Sargın, son 5 yılda Türkiye’ye yapılan Uluslararası Doğrudan Yatırımların (UDY) çoğunu mevcut yatırımcıların gerçekleştirdiğini söyledi. Türkiye’ye yeni yatırımlar çekilmesi ve mevcut yatırımcıların yatırımlarını artırması için birtakım adımlar atılmasına ihtiyaç olduğunu anlatan Sargın, dünyada nakit destekler verildiğini, Türkiye’nin de rekabetçiliğini artırması için yeni nesil destekler vermesi gerektiğini kaydetti.

Açılış konuşmasının ardından Ayşem Sargın’ın moderatörlüğünde düzenlenen panele Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Arda Ermut, Bosch Türkiye ve Orta Doğu Başkanı Steven Young ve Shell Türkiye Ülke Başkanı Ahmet Erdem konuşmacı olarak katıldı.

Arda Ermut yaptığı konuşmada; yatırım ortamı ile ilgili en önemli noktanın regülatif öngörülebilirlik olduğunun farkında olduklarını söyledi. Ülke olarak küresel UDY pazarından alınan payın yüzde 1.5- 2 bandına çıkarılması gerektiğini ifade eden Ermut, Türkiye’nin en çok yatırımı mevcut yatırımcılardan çektiği için, onların memnun edilmesi gerektiğini vurguladı.

 

 

Vodafone’un katkılarıyla