YASED heyeti, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Fatih Kacır’ı ziyaret etti


YASED Teknoloji ve İnovasyon Çalışma Grubu heyeti, Genel Sekreter Özlem Özyiğit ve Çalışma Grubu Başkanı Mustafa Ayhan önderliğinde 17 Ocak 2019 tarihinde Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Fatih Kacır’ı makamında ziyaret etti.

Teknoloji ve İnovasyon Çalışma Grubu’nun gündem ve çalışmalarının ayrıntılı bir şeklide anlatıldığı toplantıda Bakan Yardımcısı Kacır, Bakanlık olarak Türkiye’nin yazılım ve yazılımcı kapasitesinin geliştirilmesine yönelik gerçekleştirdikleri projeden bahsederek, konu ile ilgili önümüzdeki günlerde aralarında YASED üyelerinin de olduğu  26 firmanın CEO’ları ile bir görüşme gerçekleştireceklerini iletti. Kacır, proje ile hedeflerinin, Türkiye’deki açık kaynak kullanımını artırmak ve yazılım ürünleri için destek mekanizmaları geliştirmek olduğunu aktardı. Ülkemizdeki yazılımcıların sayısının 40 bini aşmadığını belirten Kacır, bu alanda yapılacak çalışmalarla bu sayıyı en yakın zamanda 240 bine çıkarmamız gerektiğini söyledi.

Bakan Yardımcısı, YASED’in gerçekleştirmeyi planladığı II. Dijital Dönüşüm Çalıştayı davetini kabul ederek, YASED Teknoloji ve İnovasyon Çalışma Grubu’nun bir yuvarlak masa toplantısı da katılacağını iletti.

Vodafone’un katkılarıyla