YASED heyeti Ankara’da Ulusal Bilim Teknoloji ve Yenilik Stratejisi ve Eylem planını görüştü.


YASED Teknoloji ve İnovasyon Çalışma Grubu heyeti, GE Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Canan Özsoy’un öncülüğünde, 21 Ocak 2019 tarihinde Ankara’da TÜBİTAK Başkanı ve Cumhurbaşkanlığı Bilim, Teknoloji ve Yenilik Politikaları Kurulu Başkan Vekili Hasan Mandal’ı ziyaret etti.

Görüşme esnasında Cumhurbaşkanlığı Bilim, Teknoloji ve Yenilik Politikaları Kurulu Başkan Vekilliği görevine getirilmesi yönünde tebriklerini ileten YASED heyeti, Mandal’dan ayrıca Kurul çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Toplantıda Kurul Başkan Vekili Mandal ile Kurul çalışmaları gündeminde yer alan Ulusal Bilim, Teknoloji ve Yenilik Stratejisi ve Eylem Planı üzerine görüşülerek söz konusu strateji ve eylem planının hazırlanması çalışmalarında YASED olarak görev almaktan memnuniyet duyulacağı iletildi.

Mandal, Kurul’un kurulduğundan bu yana her ay toplandığını, söz konusu strateji ve eylem planı çalışmasının ilk aşaması olan çerçeve hazırlığının tamamlandığını ve kısa bir süre içinde Cumhurbaşkanlığı makamına sunularak onay alınmasının planlandığını aktardı. Mandal, eylem planının hazırlanması ve aksiyon alınması konularını içeren ikinci aşamada da STK’lar ve kamudan ilgili paydaşlar ile iş birliğinde çalışılacağını söyledi.

Vodafone’un katkılarıyla