YASED- Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Ziyareti


YASED heyeti, Teknoloji ve İnovasyon Çalışma Grubu Başkanı Mustafa Ayhan başkanlığında, 29 Ocak 2019 tarihinde Ankara’da, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Ar-Ge Teşvikleri Genel Müdürü M. Bilal Macit ile bir araya geldi.  

Macit, Genel Müdürlük olarak endüstriyel güvenlik başta olmak üzere, 5G, bulut altyapısı gibi konuların dijital dönüşüm çalışmalarında öncelik verdikleri alanlar olduğunu dile getirdi.  Dijital Dönüşüm Platformu çalışmaları kapsamında belirlenmiş olan 50 maddelik eylem planlarının üzerinden Bakanlık tarafından son bir kez daha geçileceğini belirten Macit, Mart ayı sonuna kadar, konular ile sorumlu olacak kurum/kuruluşların netleştirilerek çalışmalara başlanacağını bildirdi.

Macit toplantıda ayrıca, start-upları büyük firmalar ile ortaklıklar kurmalarını sağlayarak desteklemek gerektiğini vurguladı. Genel Müdürlük olarak bu alandaki çalışmalarına YASED’in aktif desteğine de ihtiyaç duyduklarını söyledi.  Bakanlık bünyesindeki daha önce kurulmuş olan Tekno-Ağ sisteminin tekrar aktif hale getirileceğini söyleyen Macit,  Ar-Ge merkezleri ve teknoparklardan alınan bazı verilerin ortak kullanıma açılmasının planlandığını dile getirdi.Vodafone’un katkılarıyla