YASED’den Haberler

3.9.2020

Uluslararası yatırımcılar Türkiye’nin ekonomik zaferlerine katkı sağlamaya devam edecek

Uluslararası Yatırımcılar Derneği (YASED) Başkanı Ayşem Sargın, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle yayınladığı açıklamada, “30 Ağustos zaferinin 98’inci yılında başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere cumhuriyetimizin kurucularını saygı ve minnetle anıyoruz. YASED olarak, ülkemizin sürdürülebilir kalkınma ve rekabetçiliğini geliştirerek, elde edeceği ekonomik zaferlere katkı sunmaya devam edeceğiz” dedi.

28.8.2020

‘Kolay İhracat’ ile dış ticarette dijitalleşme eksenli yeni dönem başlıyor

YASED Başkanı Ayşem Sargın, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın açıkladığı ‘Kolay İhracat Platformu’nun Türkiye’ye rekabet avantajı sağlayabileceğine dikkat çekerek, “Ticaret Bakanlığı tarafından dijitalleşmeyi iş süreçlerine dahil etme vizyonu ile geliştirilen Kolay İhracat Platformu ile dış ticarette yeni bir dönem başlıyor. Dijitalleşmenin imkanlarından faydalanmanın, ihracatçı firmaların verimini artacağına inanıyoruz. Günümüzde ticaretin temeli olan bilgiyi en hızlı ve kolay şekilde sunacak olan platform sayesinde Türkiye’nin hem ihracatı hem de ihracatçı sayısı yükselebilir” dedi.

28.8.2020

İş Birliği 4.0 Eğitim Platformu pilot eğitimi başlıyor!

ISTKA desteğiyle Özyeğin Üniversitesi'nin hayata geçirdiği İş Birliği 4.0 Eğitim Platformu (http://isbirligi40.com/) ücretsiz pilot eğitimi 7 Eylül Pazartesi günü başlıyor!

14.7.2020

YASED Başkanı Sargın: "Güçlü demokrasi, Türkiye'nin vazgeçilmezi ve teminatıdır"

Türkiye; dört yıl önce bugün, demokrasi ve hukuk devleti ilkelerine bağlılığını tüm dünyaya gösterdi.

24.6.2020

YASED INSIGHTS serisi başladı!

Haziran ayı itibariyle YASED’in yeni markası "YASED INSIGHTS" serisi hayata geçti. YASED INSIGHTS siz değerli üyelerimizin gündemimizdeki konulara ilişkin kısa değerlendirme videolarından, biz bize buluşup fikir alış verişi yapacağımız webinarlardan, bir dizi yeni etkinlik ve paylaşım serisinden oluşuyor.

23.6.2020

COVID-19 sonrası, uluslararası üretim sistemi ve küresel tedarik zincirleri ekonomik toparlanma ve kalkınmada önemli bir rol oynayacak

Birleşmiş Milletler Ticaret ve Kalkınma Örgütü (UNCTAD) tarafından hazırlanan Dünya Yatırım Raporu bugün yayınlandı ve UNCTAD Yatırım Araştırmaları Bölümü Başkanı Richard Bolwijn, raporun çıktılarını değerlendirmek üzere YASED United Webinar etkinliğinde YASED’in konuğu oldu.

18.5.2020

“Gençlerimiz ülkemizin sürdürülebilir büyümesi ve küresel rekabetçiliğinde en önemli güvencemiz”

Uluslararası Yatırımcılar Derneği (YASED) Başkanı Ayşem Sargın, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlayarak, Türkiye Cumhuriyeti’nin yarınları olan gençlerimizin ülkemizin sürdürülebilir büyümesi ve küresel rekabetçiliğinde en önemli güvencemiz olduğunu ifade etti.

2.5.2020

Dünya Bankası Türkiye Ülke Direktörü Auguste Tano Kouame, iş dünyasının sorularını yanıtladı

Uluslararası Yatırımcılar Derneği’nin (YASED) online etkinlik serisi YASED United kapsamında gerçekleştirilen etkinliğin konuğu, Dünya Bankası Türkiye Ülke Direktörü Auguste Tano Kouame oldu. Web seminerinde konuşan Kouame, krizden çıkış için salgın kontrol önlemleri ile ekonomik önlemlerin eşgüdüm içinde uygulanması gerektiğini kaydetti.

30.4.2020

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlu olsun!

Emeğin kıymetini ve dayanışmanın önemini daha iyi anladığımız bu zor günlerde, başta sağlık sektörü olmak üzere, hayatın kesintisiz sürmesi için mücadele eden herkesin ve tüm çalışanların bayramı kutlu olsun.

24.4.2020

YASED United Hız Kesmeden Devam Ediyor

Uluslararası Yatırımcılar Derneği’nin (YASED) üye ve paydaşlarının COVID-19 ile mücadelede düzenli bilgi ve deneyim paylaşımı için başlattığı online etkinlik serisi YASED United etkinlikleri devam ediyor.

23.4.2020

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun!

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nızı kutluyor, Atamızı saygı ve minnetle anıyoruz.

2.4.2020

"Covid-19 Özel Gündem" platformumuz yayında!

Tüm dünyayı olduğu gibi Türkiye'yi de derinden etkileyen Covid-19 salgını kapsamında hazırladığımız yeni platformumuz "Covid-19 Özel Gündem" yayına girdi!

23.3.2020

Uluslararası Yatırımcılar Derneği’nin yeni Genel Sekreteri Serkan Valandova oldu

Türkiye’deki uluslararası yatırımın yüzde 85’ini temsil eden Uluslararası Yatırımcılar Derneği YASED’in yeni Genel Sekreteri, Serkan Valandova oldu. Kamu ve özel sektörde 22 yıllık tecrübeye sahip Serkan Valandova, son olarak McKinsey&Company’de Kamu ve Sosyal Sektör Danışmanı olarak görev yapmaktaydı

19.3.2020

Alınan tedbirler zorlu süreci atlatmak için önemli

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Koronavirüsle Mücadele Eşgüdüm Toplantısı sonrası alınan tedbirleri açıkladı.

18.3.2020

Önceliğimiz sağlık ve küresel belirsizlik ortamında ekonomide uzun vadeli güven tesisi

Uluslararası Yatırımcılar Derneği (YASED) koronavirüsün Türkiye ekonomisine yönelik etkilerini değerlendirdi. Önceliğin insan sağlığını korumak ve riskleri en aza indirecek önlemler almak olduğunu vurgulayan YASED, ekonomi ile ilgili de “Ekonomide alınan önlemlerle iç ve dış piyasada uzun vadeli güveni tesis etmek önemlidir” dedi.

12.3.2020

Business Lounge buluşmalarında konuğumuz Sinan Ülgen oldu

YASED Uluslararası Yatırımcılar Derneği’nin gündeme dair önemli konuları değerlendirmek amacıyla düzenli olarak gerçekleştirdiği YASED Business Lounge sohbet toplantılarının son konuğu İstanbul Ekonomi Danışma Yönetici Ortağı Sinan Ülgen oldu.

7.3.2020

Gelecekte cinsiyetler değil yetenekler konuşulacak

Cinsiyetlerin değil becerilerin konuşulacağı bir gelecekte, eğitimin ve bilimsel kabiliyetlerin belirleyici olacağını vurgulayan Uluslararası Yatırımcılar Derneği (YASED) Başkanı Ayşem Sargın, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde 400 öğrenciye bilim seti ulaştırdıklarını açıkladı.

5.3.2020

Veriler ile ilgili olumlu düzenlemeler potansiyel yatırımcılara teşvik oluyor

Uluslararası Yatırımcılar Derneği’nin (YASED) bu yıl ikincisini gerçekleştirdiği “Kişisel Verilerin Korunması ve Avrupa Birliği Genel Veri Koruma Tüzüğü Konferansı” 5 Mart’ta gerçekleştirildi.

29.2.2020

‘Türkiye’nin uluslararası yatırımcıları olarak milletimizin acısını derinden paylaşıyoruz’

Uluslararası Yatırımcılar Derneği (YASED) Başkanı Ayşem Sargın, İdlib’de şehit düşen 34 askerin ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetlerine ve milletimize başsağlığı, yaralılara da acil şifalar diledi.

14.2.2020

YASED Ticaret Çalıştayı yoğun ilgi gördü

Uluslararası Yatırımcılar Derneği (YASED), Ticaret Bakanı Yardımcısı Rıza Tuna Turagay ile dış ticaret ve gümrük süreçlerinde ortak gündemi değerlendirmek, ve Türkiye’nin küresel ticarette rekabet gücünü arttıracak uygulamalar konusunda fikir alışverişinde bulunmak üzere 14 Şubat Cuma günü bir çalıştay düzenledi.

5.2.2020

YASED üyeleri global ağı ile küresel tedarik zincirinin gelişmesinde aktif rol oynuyor

Dünya Bankası’nın, Uluslararası Yatırımcılar Derneği (YASED), Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) işbirliği ile düzenlediği Ticaret ve Küresel Değer Zincirleri Konferansı gerçekleştirildi.

9.12.2019

TEİD ve YASED’in birlikte düzenlediği seminerde Üçüncü Tarafların “Etik ve Uyum” süreçlerinin yönetimi ele alındı

Etik ve İtibar Derneği (TEİD) ile Uluslararası Yatırımcılar Derneği’nin (YASED) işbirliğiyle düzenlenen “Şirketlerin 3. Taraflarına Yönelik Etik ve Uyum Süreçlerinin Yönetimi” konulu seminer, iş dünyası tarafından yoğun ilgi gördü.

9.12.2019

“Uluslararası Yatırımcıların Türkiye Ekonomisi Üzerindeki Dönüştürücü Gücünü Birlikte Seslendirmeliyiz”

YASED Üyesi firmaların Kurumsal İletişim Yöneticilerinin katılımıyla 9 Aralık 2019 tarihinde bir toplantı düzenlendi.

6.12.2019

YASED Başkanı YOİKK Toplantısı’na Katıldı

Yatırım Ortamını İyileştirme Koordinasyon Kurulu (YOİKK) toplantısı, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sayın Fuat OKTAY’ın başkanlığında yatırımlarla ilgili görev ve sorumluluğu bulunan YOİKK üyesi Bakanların ve özel sektör temsilcisi sivil toplum kuruluşu Başkanlarının katılımıyla 6 Aralık 2019 tarihinde Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde gerçekleştirildi.  

4.12.2019

YASED Başkanı STK İstişare Toplantısı’na Katıldı

YASED Başkanı Ayşem Sargın, Ankara’da Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın başkanlığında STK’ların (Sivil Toplum Kuruluşları) katılımıyla 4 Aralık tarihinde gerçekleştirilen istişare toplantısına katıldı.     

Vodafone’un katkılarıyla