KOZA Projesi

 

 

YASED olarak yatırım ortamının iyileştirilmesi misyonu doğrultusunda belirlenen beş stratejik öncelikten biri olan “Küresel yetkinliklere sahip, nitelikli işgücünün yetiştirilmesine destek” kapsamında çeşitli çalışmalar yürütülmektedir. Bu kapsamda YASED İstihdam ve Eğitim Çalışma Grubu tarafından 2009 yılında eğitim alanında bir “Sosyal Sorumluluk Projesi” olarak hayata geçirilen KOZA, üniversite öğrencilerine YASED üyesi uluslararası şirketlerde staj olanağı sağlamaktadır.


Ülkemizdeki tüm üniversite öğrencilerine fırsat eşitliği yaratarak, geleceğin liderlerine ışık tutmak ve gençlere profesyonel iş hayatında vizyon kazandırmak hedefi ile hayat bulan KOZA Projesi, 2009 yılında GAP bölgesiyle başlayan, ardından Türkiye’nin az gelişmiş bölgelerindeki 32 ili de kapsayan KOZA Projesi’nin yapısı son iki yılda genişletildi, yeniden yapılandırıldı. Son iki yıldır Koza Projesi için ülkemizin önde gelen eğitim kurumları olan Koç, Boğaziçi, Sabancı, Özyeğin ve Bilkent Üniversiteleri işbirliği yapılmaktadır.


 Uluslararası Yatırımcılar Derneği YASED’in, Türkiye’nin en önemli önceliklerinden biri olan istihdam, eğitim ve yetkin insan kaynağı yetiştirilmesi alanlarında gençleri desteklediği sosyal sorumluluk projesi “KOZA”, 7. yılında 32 ilden toplam 831 üniversite öğrencisine ulaşarak, YASED üyesi uluslararası şirketlerde staj imkanı sağladı, gençlere deneyim ve vizyon kazandırdı.

 

 

Vodafone’un katkılarıyla