Sigortacılık ve Bireysel Emeklilik

Sigortacılık ve Bireysel Emeklilik Çalışma Grubu, 2012 yılında çalışmalarına başlamıştır. Grup, sektörün önemli konularında uluslararası yatırımcı bakış açısı ile tespitler yapmayı, fikir üretmeyi ve çözüm önerileri sunarak sektördeki yatırım ortamının iyileştirilmesi yönünde katma değer yaratmayı hedeflemektedir.  

Grup, çalışmalarını, sigortacılık ve bireysel emeklilik sektörünün, Türkiye’de çok önemli bir büyüme potansiyeli bulundurduğunu merkeze alarak yürütmektedir. Her fırsatta, sektörün cari açık ve tasarruf açığını azaltmak konusundaki potansiyel katkısı vurgulanmakta ve sektörde sürdürülebilir büyüme için öneriler üretilmektedir.

Sektördeki payı yüzde 68 seviyesinde olan uluslararası yatırımcılar, bu çalışma grubu altında, Elementer Sigortacılık, Hayat Sigortacılığı, Hayat Dışı Sigortacılık ve Bireysel Emeklilik Sistemi konularında önemli çalışmalara imza atmaktadır. Grup, sektördeki üye firma bazını genişleterek, güçlü bir temsil gücüne sahip olmuş, ardından kamu ilişkilerine ağırlık vermiştir.

Her yıl olduğu gibi 2018 yılında da grup pozisyon belgesi üzerinde çalıştı. Pozisyon belgesinin tamamlanmasının ardından ilgili kamu kurumlarıyla paylaşılması ve ziyaretker gerçekleştirilmesi planlanlanmaktadır.

Çalışma Grubu ayrıca, 9 Şubat 2018 tarihinde, uluslararası üst düzey yöneticilerin de katılımlarıyla, dönemin Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ile bir araya gelerek, sektöre ilişkin konuları ve işbirliği alanlarını değerlendirdi.

ÇALIŞMA GRUBU ÜYELERİ:

Aegon Emeklilik, Aksigorta, Allianz Sigorta, Avivasa, Axa Sigorta, Cengiz Makina, Chubb, Coface, Ergo Grubu, Eurocross, EY, Groupama, HDI Sigorta, Mapfre Genel Sigorta, Mars Sinema, Mazars Denge, Metlife Emeklilik, Nazalı (Andersen Tax&Legal), NN Hayat Emeklilik, Oyak Renault, Ray Sigorta, Sompo Japan, Türk Nippon Sigorta, Türkiye Finans, Unico Sigorta, White & Case’i temsil eden üyelerden oluşmaktadır.Sigortacılık ve Bireysel Emeklilik grubu toplantı notlarını görmek için tıklayın.

 

 

Vodafone’un katkılarıyla