Enerji

Grubun üyeleri çoğunlukla Türkiye’de yatırımı bulunan uluslararası enerji şirketleri ve danışmanlık şirketlerinden oluşmaktadır.

Grup, 2010 yılından beri çalışmalarını, Türkiye ekonomisinin büyümesinde ve rekabetçiliğinde önemli rolü bulunan enerji sektörünün gelişiminde ve sürdürülebilirliğin sağlanmasında yüksek öneme sahip olan “yatırım ortamının iyileştirilmesi” bakış açısıyla yürütmektedir ve çalışmalarının sonuçlarını, kamu kurumlarıyla yaratmış olduğu etkin iletişim kanalı vasıtasıyla, karar vericilere iletmektedir.

Grup, 2018 yılı başında, “Türkiye Enerji Sektörü- Enerjide Sürdürülebilir ve Öngörülebilir Bir Gelecek” raporunu tamamladı. T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı nezdinde ziyaretler gerçekleştirdi. Raporun lansmanını ise dönemin Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’ın katılımlarında gerçekleştirdi.

Grup, sektördeki konuları istişare etmek üzere T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile düzenli çalıştaylar gerçekleştirmeyi planlamaktadır. Ayrıca, yeni mevzuat çalışmalarına üyelerle koordinasyon sağlanarak görüş verilmekte ve kamu kuruluşları nezdinde düzenlenen toplantılara aktif katılım sağlanmaktadır.

ÇALIŞMA GRUBU ÜYELERİ:

3M, Acwa Güç, Akenerji, Akzo Nobel, Arup Mühendislik, BP, Cengiz Makina, Chubb, Clariant, CMC İletişim, Deloitte, Dupont, EnBW Holding, Enerco Enerji, Enercon Rüzgar, Enerjisa, Engie, EY, Gama Enerji, General Elektrik, HP Bilgisayar, İpragaz, İskenderun Enerji, Knauf Insulation, KPMG, La Lorraine Bakery Group, Limak İskenderun, l'Oreal, Mercedes-Benz, Mey İçki, Nazalı (Andersen Tax&Legal), Petrol Ofisi, Polat Enerji, PwC, Rubis Terminal Petrol, Samsung, Sensörler ve İleri Cihazlar (SICK), SGS Supervise, Shell Türkiye, Sicpa, Siemens Sanayi, Socar, Statkraft Enerji, Toyota, Tüprag, Türk Prysmian Kablo, UPS, Vaillant, Wilo Pompa, Yeni Elektrik (Unit Group)’i temsil eden üyelerden oluşmaktadır.


Enerji Grubu toplantı notlarını görmek için tıklayın.

 

 

Vodafone’un katkılarıyla