Bilgi ve İletişim Teknolojileri

2010 yılında faaliyete geçen Çalışma Grubunun ana misyonu bilgi ve iletişim teknolojilerinin Türkiye’nin en öncelikli konularından biri olduğunun tüm paydaşlara etkin bir şekilde anlatılması olarak belirlenmiş olup, grup çalışmalarını bu odakla gerçekleştirmektedir. Bu kapsamda uluslararası şirketlerin sektörün gelişimi üzerindeki olumlu katkıları da ele alınmaktadır.

Grubun en önemli çalışmalarından olan “Ulusal Genişbant: Türkiye’nin Genişbant Hedeflerine Ulaşması Yolunda Hedefler” başlıklı rapor 2017 yılında yayınlanmış, raporda bahsi geçen öneriler, Ulusal Genişbant Stratejisi Eylem Planına (UGSEP) önemli girdi sağlamıştır. Bu çerçevede UGSEP yakından takip edilerek, Plan doğrultusunda oluşturulan Çalışma Gruplarına aktif katılım sağlanmaktadır.

Grubun mevcut çalışmaları arasında ise; YASED Hukuk ve Regülasyonlar Çalışma Grubu işbirliğinde yürütülen Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamındaki çalışmalar, Cumhurbaşkanlığı tarafından yayımlanan Bilgi ve İletişim Güvenliği Tedbirleri Genelgesi, YASED Vergi ve Teşvikler Çalışma Grubu işbirliğinde 7194 sayılı Dijital Hizmet Vergisi Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun kapsamındaki çalışmalar yer almaktadır. Tüm bu çalışmalar için ilgili kurum ve kuruluşlar ile üyelerimizin görüş ve önerileri paylaşılmıştır.

ÇALIŞMA GRUBU ÜYELERİ:

A.S. Watson, Adecco, Aksigorta, ALJ Holding, Amazon Turkey, Apple, Arup Mühendislik, Arvato Telekomünikasyon, Atasun Optik, Avon, Bayer, Carrefoursa, Cengiz Makine, Chubb European Group, Corning, Crif, D-Market  (Hepsiburada), Deloitte, Denge (Mazars), Denizbank, DHL Lojistik, Ericsson, Experian, EY Türkiye, G4S Güvenlik, Garanti Bankası, Getir, Glaxosmithkline (GSK), Hewlett Packard Enterprise, HP Bilgisayar, Huawei, IBM, Iron Mountain, ISS Tesis Yönetim Hizmetleri, Jungheinrich, Karcher, Koç Holding, Kolay İK, KPMG, Manpower, Microsoft, Migros, Multinet, Mutlu Akü, Nazalı Avukatlık Ortaklığı, Netaş, Odea Bank, PwC, Renault Mais, Samsung, SAP, Securitas, Shaya Kahve, Sicpa Turkey, Siemens, Sony, Takeda, TAV, Tetrapak, Toyota, Turkcell, Türk Telekom, Uber, Unilever, UPS, Vaillant, Vodafone, Yemek Sepeti’ni temsil eden üyelerden oluşmaktadır.

Bilgi ve İletişim Teknolojileri grubu toplantı notlarını görmek için tıklayın.

 

 

Vodafone’un katkılarıyla