Bankacılık

Bankacılık Çalışma Grubu, 2008 yılından bu yana sektörel gelişmeleri uluslararası yatırımcıların bakış açısıyla incelemektedir. Çalışma Grubu, gündemde öne çıkan konuları değerlendirmektedir.

Grup, bu kapsamda BDDK ve SPK Başkanlarına ziyaret düzenlendi. Ziyaret sırasında gündemdeki güncel konular değerlendirildi ve işbirliği arzusu vurgulandı.

Çalışma Grubu ayrıca, Finansal Sektöre Olan Borçların Yeniden Yapılandırılması Çerçeve Anlaşması ve Yönetmeliği’ne ilişkin olarak, uluslararası yatırımcıların karşılaşmaları muhtemel sorunları ele alarak, T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı ve BDDK ile önerilerini yazılı olarak paylaştı. Önerilerin, Bakanlık ve BDDK tarafından olumlu değerlendirilmesi ve düzenlemelere yansıması memnuniyetle karşılandı.

ÇALIŞMA GRUBU ÜYELERİ:

Aareal Bank, Bankpozitif, Citibank, Denizbank, EY, Garanti Bankası, HSBC, ING, Intesa Sanpaolo, JP Morgan Chase Bank, Master Card, Mazars Denge, MUFG Bank, NazalıQNB Finansbank, Société Générale, Standart Chartered, Travelex, Türkiye Finans,  Visa Europe, White&Case, Yapı Kredi Bankası


Bankacılık grubu toplantı notlarını görmek için tıklayın.

Vodafone’un katkılarıyla