Finansal Hizmetler

Daha önce Bankacılık ve Sigortacılık ve Bireysel Emeklilik olarak faaliyet gösteren Çalışma Gruplarımız, YASED’in yeni yapılanmasıyla birlikte Finansal Hizmetler Çalışma Grubu altında birleştirilmiştir. Bu çerçevede grup daha önce olduğu gibi sektörleri etkileyen regülasyonlar üzerinde çalışmaya devam edecektir.

Bankacılık Çalışma Grubu 2019 yılında Bankaların Bilgi Sistemleri Ve Elektronik Bankacılık Hizmetleri Hk. Yönetmelik Taslağı üzerinde çalışmalar gerçekleştirmiştir. Yönetmelik doğrultusunda görüşler hazırlanmış ve BDDK’ya ziyaret gerçekleştirilerek görüşlerimiz iletilmiştir.

Sigortacılık ve Bireysel Emeklilik Çalışma Grubu da 2019 yılında her sene olduğu gibi Pozisyon Belgesini tamamlamıştır. Sigortacılık Denetleme ve Düzenleme Kurulunun Kurulması ile birlikte, Kurumun yapısının oturmasının akabinde üst düzey ziyaretler gerçekleştirilmesi planlanmaktadır.

ÇALIŞMA GRUBU ÜYELERİ:

Aareal Bank, Adecco, Aegon, Aksigorta, Allianz Sigorta, Artsana Turkey (Chicco), Avivasa, Axa Sigorta, Bayer, Chubb European Group, Citibank, Coface, Credit Suisse, Crif, D-Market (Hepsiburada), Deloitte, Denge (Mazars), Denizbank, Dow  Kimya, DP World, Edenred, Eurocross, Experian, EY Türkiye, Garanti Bankası, Getir, Groupama, HDI, HSBC, ING, Intesa Sanpaolo, ISS, JP Morgan Chase Bank, Jungheinrich, Karcher, Koç Finansal Hizmetler A.Ş. (Yapı Ve Kredi Bankası), Konut Kredisi Com Tr (Hesap Kurdu), KPMG, Manpower, Mapfre, Mars Sinema, Master Card, Metlife, Migros, MUFG, Mutlu Akü, Nazalı Avukatlık Ortaklığı, NN Hayat Ve Emeklilik, Odea Bank, Oyak Renault, Philip Morris, QNB Finansbank,  Ray Sigorta, Samsung, SAP, Siemens, Sompo Sigorta, Standard Chartered, Travelex, Türk Nippon Sigorta, Visa, White & Case’i temsil eden üyelerden oluşmaktadır.


Finansal Hizmetler grubu toplantı notlarını görmek için tıklayın.

Vodafone’un katkılarıyla