Business Lounge buluşmalarında konuğumuz Sinan Ülgen oldu

YASED Uluslararası Yatırımcılar Derneği’nin gündeme dair önemli konuları değerlendirmek amacıyla düzenli olarak gerçekleştirdiği YASED Business Lounge sohbet toplantılarının son konuğu İstanbul Ekonomi Danışma Yönetici Ortağı Sinan Ülgen oldu.

10 Mart’ta gerçekleşen toplantının açılışında konuşan YASED Başkanı Ayşem Sargın, 2020 yılının getirdiği sıcak gelişmeleri özetledi ve YASED’in önceliklendirdiği başlıklar hakkında bilgi verdi.

Sargın, “2020’nin başından bu yana, uluslararası ilişkilerdeki gerginlikler, Suriye, Koronavirüs ve son olarak petroldaki dalgalanmalar gibi pek çok önemli gelişme yaşandı. İş dünyası olarak bu zorlu ortamda işlerimize odaklanarak pek çok belirsizliği yönetmeye çalışıyoruz. Biz YASED olarak, Türkiye’deki yatırım ortamının rekabetçiliği ile ilgili odaklı çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Gündemimizdeki ana başlıklar, Türkiye Yatırım Stratejisi, yatırım ortamının iyileştirilmesi ile ilgili Yatırımlar Çerçeve Mevzuatı mevzuat çalışmaları, ve Yatırım Kriterleri. Bu çalışmalarımızı, YOİKK çatısı altında, Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi, Sanayi Bakanlığı ve Ticaret Bakanlığımız ile yakın işbirliği içinde yürütüyoruz. Bu çalışmaların dışında, Türkiye’nin geleceğini şekillendireceğine inandığımız “Dijital Dönüşüm,” “Küresel Tedarik Zincirleri” ve “İkili Ekonomik İlişkiler” konuları da YASED’in öncelikli çalışma konuları olacak” dedi.

Ayşem Sargın’ın açılış konuşmasının ardından, Sinan Ülgen ile gerçekleşen soru-cevap kısmında, bölgede yaşanan jeopolitik gelişmeler ve bunların Türkiye’ye olan yansımaları değerlendirildi. Ülgen, bölgedeki gelişmelerin yanı sıra, Türkiye’nin AB, ABD ve Rusya başta olmak üzere uluslararası ilişkileri ve bunların Türkiye ekonomisine yansımaları üzerine de değerlendirmelerde bulundu.

business-lounge-bulusmalarinda-konugumuz-sinan-ulgen-oldu

business-lounge-bulusmalarinda-konugumuz-sinan-ulgen-oldu

Vodafone’un katkılarıyla