Sigortacılık ve Bireysel Emeklilik

Sigortacılık ve Bireysel Emeklilik Çalışma Grubu 2012 yılında çalışmalarına başlamıştır. Grup, sektörün önemli konularında uluslararası yatırımcı bakış açısı ile tespitler yapmayı, fikir üretmeyi ve çözüm önerileri sunarak sektördeki yatırım ortamının iyileştirilmesi yönünde katma değer yaratmayı hedeflemektedir. Grup çalışmalarını, sigortacılık ve bireysel emeklilik sektörünün Türkiye’de çok önemli bir büyüme potansiyeli bulundurduğunu merkeze alarak yürütmektedir. Her fırsatta sektörün cari açık ve tasarruf açığını azaltmak konusundaki potansiyel katkısı vurgulanmakta ve sektörde sürdürülebilir büyüme için öneriler üretilmektedir.  Sektördeki payı %72 seviyesinde olan uluslararası yatırımcılar bu çalışma grubu altında Elementer Sigortacılık, Hayat Sigortacılığı, Hayat Dışı Sigortacılık ve Bireysel Emeklilik Sistemi konularında önemli çalışmalara imza atmaktadır. Grup, sektördeki üye firma bazını genişleterek güçlü bir temsil gücüne sahip olmuş, ardından kamu ilişkilerine ağırlık vermiştir. Her yıl olduğu gibi 2016 yılında da Hazine Müsteşarı ve ekibi ile üyelerinin katılımıyla üst düzey toplantılar gerçekleştirilmiştir. Grubun pozisyon belgesi Türkçe ve İngilizce olarak revize edilerek, tüm ilgili kamu kurumları ve paydaşlar ile paylaşılmıştır. Yürürlüğe giren Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile YASED üyelerine yönelik bilgilendirme çalışmaları yapılmış, gruba eğitim seminerleri kapsamında destek verilmiştir.

Ayrıca uzun süredir sektörü ilgilendiren Zorunlu Trafik Sigortalarında Tavan Fiyat Uygulaması konusunda görüş oluşturarak kamuyla en yüksek seviyede paylaşılmıştır.

ÇALIŞMA GRUBU ÜYELERİ:

Aegon Emeklilik, Aksigorta, Allianz Sigorta, Avivasa, Axa Sigorta, Callus, Coface, Ergo Grubu, Eurocross, EY, Garanti Emeklilik, Groupama, HDI Sigorta, Liberty Sigorta, Mapfre Genel Sigorta, Mazars Denge, Metlife Emeklilik, NN Hayat Emeklilik, Oyak Renault, Ray Sigorta, Sompo Japan, Türk Nippon Sigorta, Türkiye Finans, Unico Sigorta, White & Case’i temsil eden üyelerden oluşmaktadır.Sigortacılık ve Bireysel Emeklilik grubu toplantı notlarını görmek için tıklayın.

 

 

Vodafone’un katkılarıyla