Altyapı, İnşaat, Gayrimenkul

Altyapı, İnşaat ve Gayrimenkul Çalışma Grubu, 2016 yılında yeni üyelerin de katılımları ile bir yapılanmaya gitmiş ve yılın üçüncü çeyreğinde ilk toplantısını gerçekleştirmiştir. İlk toplantıda gayrimenkul, inşaat ve altyapı sektörlerinin güncel gelişmelerden çok çabuk etkilenen sektörler olması nedeniyle grubun faaliyetlerinin hızlandırılmasına karar verilmiştir. Çalışma Grubu’nun öncelikli gündem maddeleri olarak özellikle sektördeki yüksek vergi oranları, Gayrimenkul Yatırım Fonları, İmar Mevzuatı, Kamu-Özel Sektör İşbirliği (PPP) Projeleri ve yatırım finansmanı konuları belirlenmiştir. Bu konulara yönelik grubun pozisyon belgesinin tamamlanmasına ve ilgili kamu kurumlarına ziyaretler planlanmasına karar verilmiştir.

Grubun ilgili sektör kuruluşları ile işbirliğinin arttırılması amacıyla GYODER Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Genel Sekreteri ile bir toplantı gerçekleştirilmiş ve işbirliği fırsatları değerlendirilmiştir.  Grup 2017 yılında özellikle yeni üye kazanımı, YOIKK çalışmalarına aktif katılım, ilgili kamu kurumları ve STK’lar ile iletişim, özellikle Vergi ve Teşvikler başta olmak üzere YASED’in ilgili diğer Çalışma Grupları ile işbirlikleri yoluyla faaliyetlerini hızlandırması hedeflenmektedir.

ÇALIŞMA GRUBU ÜYELERİ:

Aareal Bank, Acwa Güç, Aecom, APM Terminalleri, Arup Mühendislik, Deloitte, DOW, DP World, Dupont, ECE Türkiye, Engie, Erdikler (Taxand), EY, Grundfos Pompa, Hafele Mobilya, Hill International, Klepierre Gayrimenkul, Knauf Insulation, KPMG, Kumport Liman Hizmetleri, Limak İskenderun, Metro, PwC,  Qatari Diar, Ravago, SGS Supervise, Shaya Kahve, Siemens Sanayi, Travelex, Türkiye Finans,  Wilo Pompa, Yeni Elektrik (Unit Group)’i temsil eden üyelerden oluşmaktadır.


Altyapı, İnşaat, Gayrimenkul toplantı notlarını görmek için tıklayın.

 

 

Vodafone’un katkılarıyla